Acılı Sauerkraut (Ekşi Lahana)

Orijinal fiyat: 200,00 ₺.Şu andaki fiyat: 190,00 ₺.

Jungle, bu çeşidinde C vitamininden zengin şili biber kullanmıştır. Yemeklerin yanına hafif acı istediğinizde acılı sauerkraut sizinle.

Jungle Sauerkraut yapımında lahanalar kaya tuzuyla masaj yapılarak ovulur, bu şekilde lahanaların kendi suyunu salması sağlanır. Bu yönüyle lakto-fermente turşulardan farklıdır, lahana florasından daha iyi faydalanılabilen bir turşudur. Daha sonra lahanalar oksijensiz ortamda 4-6 hafta boyunca fermente edilir. Bu fermantasyon sürecinde probiyotik bakteriler oluşur. İdeal bir tuz oranına sahip olan Jungle Sauerkraut, lezzeti ve besleyiciliğinin yanı sıra C vitamini bakımından zengin probiyotik bir besindir. Geleneksel yöntemle kurulan Türk turşulardan farklı olarak sirke, limon ya da sarımsak içermez.

Pastörize edilmeyen Jungle Sauerkrautın içinde yaşayan faydalı bakteriler vardır ve fermantasyon kavanozda da devam etmektedir; bu sebeple, karbondioksit çıkışı devam edebilir. Bazen, kapağı açtığınızda lahanalarda hareketlenme görebilirsiniz, bu tamamen doğal bir durumdur. Ürünü güvenle tüketebilirsiniz.

You were not leaving your cart just like that, right?

Enter your details below to save your shopping cart for later. And, who knows, maybe we will even send you a sweet discount code :)